HomeMezinárodní šampionát

Mezinárodní šampionát

Další Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob se koná 20.-21. června  2015 v Hradci Králové.

Mezinárodní šampionát velšských plemen pony a kob Hradec Králové

19.6.2015

Po čerstvé dohodě s panem doktorem Jiřím Dokulilem byla letošní veterinární přejímka (a tím potažmo i prezentace) přesunuta do blízkosti STÁJÍ (nebude tedy tradičně před hlavní tribunou). Službu konající veterinární lékař při kontrole dokladů koní letos bude chtít vidět i samotné koně, než se budou moci zúčastnit výstavy. Připomínáme, že veterinární přejímka, jako vždy, oficiálně probíhá mezi 07:00h - 10:00h. Pokud možno, snažte se prosím dostavit do 09:00h. O dochvilnost prosíme zejména zástupce sekce B a mladých WPBR do 3 let.

Omlouváme se tímto všem účastníkům za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

 

4.6.2015 UPOZORNĚNÍ: Pro Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob 2015 zůstávají v platnosti původní veterinární podmínky, vydané pro naši akci KVS v Hradci Králové, nikoli nová přísnější opatření, která vešla v platnost 4. června 2015. Na náš přímý dotaz nám toto stanovisko bylo potvrzené jak z KVS pro Královéhradecký kraj, tak Ústřední veterinární správou SVS v Praze. Veterinární podmínky pro naši výstavu najdete, stejně jako v přechozích letech, níže na této stránce (stručné hlavní body i úplnou verzi ke stažení). Doporučujeme všem chovatelům, aby přesto co nejdříve aktualizovali vyšetření na infekční anémii u koní, kterých se to týká, vzhledem k chystanému zpřísnění podmínek ze strany SVS od letošního července. 

Oficiální tisková zpráva SVS: http://eagri.cz/public/web/svs/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2015_stanovisko-svs-k-rostoucimu-vyskytu-anemie-koni.html

"Pořadatelé, kteří budou od nynějška žádat SVS o veterinární podmínky pro pořádanou akci (závody, soutěže, výstavy, atd.), budou muset na základě nových pravidel doložit, že vyšetření není starší 6 měsíců. Organizátoři akcí, které se konají po 4. červnu, ale pro něž byly veterinární podmínky stanoveny již dříve, budou postupovat podle původně stanovených podmínek."


ČSCHVK jednou ročně pořádá Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob. Je přístupný všem koním plemene welsh pony a cob (sekce A, B, C, D) a jejich křížencům s jinými plemeny, welsh part-bred (WPBR). V sobotu se kromě výstavních rubrik na ruce otevírají Otevřená jezdecká třída a Otevřená zápřahová třída a dětské rubriky Dítě na poníku s vodičem, Začínající jezdec a Mladý vystavovatel. V roce 2015 je tato výstava zapojena do prvního ročníku Lead Rein poháru. Mezinárodní šampionát je zároveň celostátním výběrem hřebců pro plemenitbu (pro WPBR jediným výběrem v roce - viz též Řád PK), celostátním svodem klisen a pro zájemce i registrací (čipováním) letošních hříbat. Na šampionátu se hřebec od 3 let výše nebo 3-4letá klisna může dostat do Akceleračního programu, a získat tak přes ASCHK ČR nárok na národní dotaci na podporu chovu. Vyhlašuje se titul Nejlepší mladá klisna z českého chovu a Nejlepší mladý hřebec z českého chovu (tří- až čtyřletí koně). V neděli se pořádá sportovní část, kdy existuje možnost složit Výkonnostní zkoušky velšských plemen pony a kob.

Aktuality 2015

PROPOZICE 2015 (pdf) + PŘIHLÁŠKA 2015 (doc) - výstavní část (sobota 20. června 2015)
PROPOZICE a PŘIHLÁŠKA SPORT (doc) - sportovní část (neděle 21. června 2015)

V rámci nedělní sportovní části se konají letošní Výkonnostní zkoušky velšských plemen pony a kob (přihláška viz výše a obecné info na stránce Výkonnostní zkoušky). 

Welsh Regiment Brass Rosettes - Jeden z letošních sponzorských darů. Mosazné rozety na uzdečku se znakem Velšského pluku od paní Suzanna Alexander-Ford (Welsh Cob Shop) - pro nejlepší céčko na MŠ WP&C Hradec Králové 2015. Neváhejte a přihlašte ponyho v typu kob (sekce C), abyste získali šanci vyhrát tuto jedinečnou, originální ozdobu z Walesu pro zdokonalení Vaší uzdečky! A zajímavých cen je víc...

Posuzování MŠ Welsh Pony & Cob 2015 v Hradci Králové nám laskavě přislíbili paní Pauline Lloyd (GLEINIANT) a pan Andrew Thomas (CAEDERWEN). Jejich medailonky naleznete níže na této stránce.

Stužky do výstavních rubrik jsou opět objednané u waleského výrobce RHEIDOL ROSETTES, který dodává stužky i na Royal Welsh Agricultural Show. 

Posuzování XVIII. Národní výstavy velšských plemen pony a cob v Plasích laskavě přislíbila paní Jan Pearce z hřebčína GLYNCOCH.

 Hlavní novinky PROPOZIC 2015:

· V roce 2015 je výstava součástí nové iniciativy, Lead Rein poháru. Byla proto navíc vypsaná třída LRa - "Dítě na poníku s vodičem (Lead Rein) - do 107 cm KVH poníka" pro shetlandské poníky splňující podmínky Lead Rein poháru 2015.

· Do šampionátů na ruce nyní postupuje nikoli pouze vítěz každé třídy, jako v předchozích několika ročnících, ale opět vždy i druhý umístěný. Toto vstřícné gesto k účastníkům může být ovšem logicky spojené s prodloužením doby posuzování, prosíme proto všechny vystavovatele o co největší pozornost a dochvilnost.

· Poprvé je vypsaná zápřahová rubrika OD - "Otevřená zápřahová třída (Open Driving)," rozdělená do tříd podle KVH a přístupná i všem účastníkům Lead Rein poháru 2015 (tzn. včetně shetlandských poníků, kteří se tak můžou zúčastnit posuzování v obou kruzích). Věříme, že se v budoucnu zápřahová rubrika stane neodmyslitelnou součástí MŠ WP&C. 

  

Mezinárodní šampionát 2015


Posuzovatelé

Jsme velmi vděční, že pozvání k posuzování desátého ročníku výstavy přijali opět dva kvalifikovaní britští posuzovatelé velšských plemen. Oba mají oprávnění posuzovat i nejprestižnější RWAS (jedinou "Gold Medal Show"). Paní Lloyd v sekcích A a B a pan Thomas v sekcích C a D. A co nám o sobě napsali? 

Paní PAULINE LLOYD. Gleiniant Welsh Mountain Ponies.

Členem WPCS jsem se stala v roce 1983 a více než 30 let jsem chovala sekci A. Nedávno jsem odešla do důchodu, prodala své zbývající poníky, odstěhovala se z Walesu a nyní žiji na nádherném francouzském venkově. Celý svůj život jsem jezdila a dělala mnoho dalších věcí ve světě koní: pracovala jsem jako hlavní podkoní na rušném loveckém dvoře, v show hunter stáji i v dostihové stáji a jako ošetřovatelka v chovu anglických plnokrevníků, kde jsem připravovala mladé koně na dražby, atd. Soutěžila jsem ve výstavních rubrikách pod sedlem i na ruce a ve všestrannosti.

Když mi bylo pět, byl mým prvním poníkem shetland, a v mých sedmi letech následoval velšský horský pony. Tato malá klisna odstartovala mou celoživotní lásku k velšským plemenům. Své zakládající klisny jsem koupila od Emrys a Dinah Griffiths (hřebčín Revel), kteří se mi stali celoživotními přáteli. Byli to typoví, tvrdí poníci, kteří žili na velšských horách, skuteční horští poníci chovaní ve svém přirozeném prostředí po mnoho generací. Moje první Revel klisna byla Sepia, následovaná Cinnamon a Snowdon Bunny (po Revel Crusader). Během let přišlo mnoho dalších z hřebčína Revel, včetně krásné klisny Revel Sequoia. Také úžasné klisny z hřebčínů Eppynt, Dyfed, Braghty, Snowdon, atd. Všechno pravé "hill" klisny, což je podle mého názoru důležité, pokud chcete zachovat velšský typ u odchovávaných hříbat. Používali jsme hlavně prémiové a bývalé prémiové hřebce, opět pro zachování velšského charakteru a otužilosti. Mimo jiné to byli Revel Jiro, Revel Josh, Revel Justy, Revel Spinning Top, Dyfed Lord Nelson, Dyfed Playwrite, Minsterley Josh, a samozřejmě moji vlastní hřebci Gleiniant Snaffles a Gleiniant Cossack.

Miluji sekci B, velšské poníky jezdeckého typu. Vlastnili jsme jich několik a mé dvě dcery je předváděly pod sedlem, když byly malé. V sekci B hledám velšské vlastnosti a hmotu v kombinaci s korektním exteriérem a mechanikou pohybu, samozřejmě jako u kterékoliv sekce. Členkou panelu posuzovatelů WPCS pro sekce A a B jsem přibližně 25 let a měla jsem to štěstí, že mě zvali posuzovat po celé Velké Británii, do Evropy, USA a několikrát jsem posuzovala i v Austrálii. Poníci odchovaní mojí dcerou Catherine a mnou jsou velmi úspěšní ve výstavním kruhu a vyhráli mnoho šampionátů pro nás i pro své nové majitele, a to jak na ruce, tak pod sedlem. Úspěšní byli doma i v zahraničí, protože jsme prodali poníky do mnoha evropských zemí i do USA. Velmi úspěšný byl Gleiniant Cossack, jediný hřebec, který získal titul Supreme Champion prémiových hřebců na Glanusk Stallion Show třikrát po sobě. Gleiniant Snaffles, jeho syn Afan Hill Drift, dále Gleiniant Saffron, Gleiniant Vanilla Sky, Gleiniant Vashti, Eppynt Vienna, Gleiniant Capri - jen pár jmen z mnoha, ale asi moji největší favorité. Přestože se již chovu přímo nevěnuji, mám velikou radost z pokračujících úspěchů Gleiniant poníků ve Velké Británii i v zahraničí, soutěžících ve třídách na ruce i pod sedlem, ale i z těch, kteří zkrátka dávají potěšení svým mladým jezdcům.

Jsem nadšená, že mám možnost navštívit poprvé vaši zemi a těším se na to, že uvidím vaše poníky, i na setkání s vámi všemi. Velice vám děkuji za pozvání k posuzování vaší výstavy.


 

Pan ANDREW THOMASCaederwen Welsh Cobs.

Jmenuji se Andrew Thomas a jsem narozený v červnu 1982. Měl jsem jako dítě to štěstí, že jsem se narodil do hřebčína velšských kobů, a mohl tak pracovat s velšskými pony a koby už jako teenager. Ale také jsem zdědil vášeň pro koně po mém pradědečkovi, který byl kovář. Odtud tedy moje láska k welsh pony a cob rostla a v roce 1999 jsem si zaregistroval svůj vlastní prefix Caederwen a koupil svoji zakládající klisnu Kestos Ceridwen po Derwen Royal Express z Cascob Margaret Go Bang po Parc Welsh Flyer. I když jsem od té doby několik hříbat odchoval, řekl bych, že opravdu vážně jsem se začal věnovat chovu až od roku 2005. V roce 2007 se narodila hnědá klisnička Caederwen Sienna. K dnešnímu dni dvakrát vyhrála Royal Welsh Show a v roce 2013 sama porodila vítěze Royal Welsh, jménem Caederwen Calon Lan. Jako hřebčín, který chová pouze 15 let, jsme velmi vděční za úspěchy, kterých jsme dosáhli. Do dnešního dne naším hřebčínem prošlo 5 vítězů Royal Welsh, z nichž čtyři jsou z našeho vlastního chovu.

Máme množství kvalitních kobů, ale také chováme malý počet koní sekce C. Zakládající klisnou našich velšských pony v typu kob je klisna Tyntyla Catrin, kterou jsme měli několik let v nájmu od jejích chovatelů. Sama byla dvakrát vítězkou Royal Welsh Show, a také šampionkou klisen na Centenary Show ve Walesu. V roce 2012 její 2letá dcera Caederwen Canaid po Croniarth Texas Storm vyhrála třídu klisniček na Royal Welsh Show a její nevlastní sestra Caederwen Catryn po Donys Llawen, kterou jsme prodali Berry Bakkerovi do Nizozemska, už také slavila velký úspěch jako Supreme Champion na jarní výstavě v Belgii 2015. Celkem držíme asi 9 chovných klisen a kolem pěti mladých koní, každý rok nabízíme vybraná hříbata k prodeji, a to jak soukromě, tak i v dražbách. 

Kdybych měl dát jakoukoli radu, zněla by takto: Pokud máte sen a jste ochotni pracovat dostatečně tvrdě, všechno je dosažitelné. Děkuji za pozvání posuzovat vaši výstavu, a pokud někdo z vás bude někdy ve Walesu, pak vás v našem hřebčínu čeká vřelé velšské přivítání. www.caederwenstud.com Diolch.

 Veterinární podmínky 2015

· Každý kůň musí být doprovázený svým vlastním, platným průkazem (passportem) koně, kromě hříbat pod matkou.

· Každý kůň musí být v imunitě proti chřipce (influenze) koní. Poslední vakcinace nejpozději 7 dní před MŠ. Stačí i první dvě, pak ovšem nesmí být překročen třetí termín. Hříbata pod matkou plné očkování mít nemusí. 

· Každý kůň starší 24 měsíců (2 roky) musí být vyšetřen na infekční anémii koní (AIE) s negativním výsledkem. Vyšetření v den MŠ nesmí být starší než 24 měsíců.

· V den MŠ každý kůň musí úspěšně projít veterinární přejímkou, aby se mohl zúčastnit svodu či výstavní části. Tzn., že jeho dokumenty (většinou průkaz) se záznamy o očkování a vyšetření musí být předloženy na prezentaci přítomnému veterinárnímu lékaři.

· Kompletní veterinární podmínky (pdf)
Pravidla výstavnictví velšských plemen pony a kob (např. úprava koně, oblečení vystavovatele, atd.) najdete vždy v aktuálních propozicích konkrétní výstavy, které se chcete zúčastnit. Tématu výstav se věnuje kapitolka "Jaká jsou pravidla výstavnictví velšských plemen pony a kob? Jak správně předvést velše na výstavě?" v Častých dotazech. Komplexní britská Pravidla výstavnictví (pdf) velšských plemen, přeložená do češtiny, najdete na stránkách bývalé SCHWPC. Od aktuálních propozic MŠ WP&C se jen trochu liší. V březnu 2009 ČSCHVK uspořádal velmi dobře navštívený seminář s hlavním tématem vystavování velšských plemen, článek o tomto semináři ve Zpravodaji Welsh-CZ (pdf) je dostupný on-line na těchto webovkách. 28. března 2015 byla na Členské schůzi ČSCHVK členskou základnou schválena nová Pravidla pro posuzovatele, stevardy, hlasatele a vystavovatele (pdf), která budou v roce 2015 platit v plném rozsahu na všech výstavách podporovaných ČSCHVK (zejména Hradec Králové, Plasy), neurčí-li propozice konkrétních výstav jinak. 

Níže najdete výsledky předchozích ročníků MŠ WP&C, odkazy na články a fotogalerie z výstavy, seznam jejích posuzovatelů a seznam koní, kteří v minulosti získali titul "Nejlepší mladá klisna/mladý hřebec z českého chovu", atd. 


2014


Obrovský dík všem za úžasný Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob 2014! Hlavní výsledky najdete níže, jako obvykle v tabulce. Nebo si stáhněte kompletní výsledky ve formátu pdf ZDE: KOMPLETNÍ VÝSLEDKY HRADEC KRÁLOVÉ 2014

.

Plakát 2014


Článek "Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob 2014 Hradec Králové" (pdf)

Článek "Senior výstavy novým mezinárodním šampionem velšských plemen koní" (pdf)

 

Moc děkujeme všem vystavovatelům, sponzorům, dobrovolníkům i divákům za úžasný šampionátv Hradci Králové! Velký dík patří oběma dámám posuzovatelkám, Suzanně Alexander-Fordové a Betty Frenchové. Srdečně gratulujeme všem vítězům, doufáme, že pro všechny byla výstava příjemným zážitkem. A největší gratulace patří novému národnímu šampionovi velšských plemen, dvacetiletému krasavci SCHÖNBRUNN LANDGRAFOVI!

 

 

Šampion WPBR 2014 - LIBERTE CARMEN Šampion sekce A 2014 - TRAWEL RIVAL Šampion sekce B 2014 - SCHÖNBRUNN LANDGRAF Šampion sekce C 2014 - VAZAN CHELSEA Šampion sekce D 2014 - GLANTRAETH THE DOMINATOR Šampion hříbat 2014 - TRAWEL RIANA Šampion mladých 2014 - MBS FLYING ROCKET Šampion dospělých + celkový šampion dne 2014 SCHÖNBRUNN LANDGRAF 

 

Velšský charakter aneb hlavičky celkového šampiona a vicešampiona dne 2014:

 Schönbrunn Landgraf po Ernford Grenadier (B) SCHÖNBRUNN LANDGRAF (B) Glantraeth The Dominator po Thorneyside The Gamekeeper GLANTRAETH THE DOMINATOR (D)

Iveta Lewingerová s Rafi Hamoudovou na jaře roku 2014 napsaly článek o plemeníkovi Schönbrunn Landgraf k jeho jubilejním dvacátým narozeninám, který si buď můžete stáhnout i s fotografiemi ZDE (ve formátu pdf) nebo přečíst na adrese welsh.cz/clanek22.php. :-)


FOTOGRAFIE MŠ WP&C 2014

Fotogalerie Tomáše Voršilky

Fotogalerie Moniky Morávkové

Fotogalerie Michaely Antošové

  
Poháry MŠ WP&C Hradec Králové 2014
 
HLAVNÍ VÝSLEDKY MEZINÁRODNÍHO ŠAMPIONÁTU WELSH PONY & COB 2014 v HRADCI KRÁLOVÉ, sobota 21. 6. 2014
 

 

A

B

C

D

WPBR

CELKOVÝ (všech sekcí)

Šampion hříbat

36. Trawel Riana

Karlen Idea

-

87. Stonecastle Viggo

-

TRAWEL RIANA

Vicešampion hříbat

35. Josephine

Karlen Heureka

-

-

-

STONECASTLE VIGGO

Šampion mladých

34. Trawel Arwen

54. Feerwerder Single Landlord

68. Vazan Chelsea

78. MBS Flying Rocket

06. Mischel Athos

MBS FLYING ROCKET

Vicešampion mladých

28. Kastanjehof Contessa

55. Jessica from Tofi

70. Pretoria Cedrik

86. Moraviastar Black Arwen

12. Genesis

TRAWEL ARWEN

Šampion dospělých

50. Trawel Rival

66. Schönbrunn Landgraf

76. Apollon Edgar

94. Glantraeth The Dominator

19. Liberte Carmen

SCHÖNBRUNN LANDGRAF

Vicešampion dospělých

49. Zonneweide Mercury

65. Limetree Valencia

-

93. Menai Primadonna

24. Annwyl Boy

GLANTRAETH THE DOMINATOR

ŠAMPION

50. Trawel Rival

66. Schönbrunn Landgraf

68. Vazan Chelsea

94. Glantraeth The Dominator

19. Liberte Carmen

 

  SCHÖNBRUNN LANDGRAF

Vicešampion

49. Zonneweide Mercury

54. Feerwerder Single Landlord

70. Pretoria Cedrik

93. Menai Primadonna

24. Annwyl Boy

 

 GLANTRAETH THE DOMINATOR

 

 

  

SENIOR ŠAMPION (nejstarší koňský účastník) 2014: 66. SCHÖNBRUNN LANDGRAF (sekce B, narozen 1994).

NEJLEPŠÍ MLADÁ KLISNA Z ČESKÉHO CHOVU 2014: 88. PRETORIA CORIN (D) po H-S Lord Thomas (D)
NEJLEPŠÍ MLADÝ HŘEBEC Z ČESKÉHO CHOVU 2014: 70. PRETORIA CEDRIK (C) po Gwenllan Ben (D)
 


 9.9. 2014: VÝSLEDKY XVII. NÁRODNÍ VÝSTAVY VELŠSKÝCH PLEMEN PONY A COB PLASY (doc) 

 

Kokardy pro Národní výstavu velšských plemen pony a cob Plasy Výsledky + Fotogalerie Plasy  2014 v Aktualitách

  
2013 

Moc děkujeme všem vystavovatelům, divákům, dobrovolníkům a naším skvělým sponzorům za úžasný víkend! Dík patří také oběma charismatickým posuzovatelům, pánům Haroldu Zoetovi a Tomu Hughesovi za jejich profesionalitu a příjemnou společnost. Gratulujeme všem vítězům, níže sobotní výsledky. Hřebec Vazan Cymro Du dovršil hattrick na této výstavě - Celkový šampion dne 2009, 2010 a 2013


KOMPLETNÍ VÝSLEDKY MŠ WP&C 2013 (pdf)

 
HLAVNÍ VÝSLEDKY MEZINÁRODNÍHO ŠAMPIONÁTU WELSH PONY & COB 2013 v HRADCI KRÁLOVÉ, sobota 22. 6. 2013

 

A

B

C

D

WPBR

CELKOVÝ (všech sekcí)

Šampion hříbat

41. Trawel Adonis

-

-

98. Sarah Tempal Rebel

14. Safira Sperare

TRAWEL ADONIS

Vicešampion hříbat

40. Marius

-

-

-

12. Apollo Black Point

SAFIRA SPERARE

Šampion mladých

39. Trawel Ria

51. Karlen Heryet

73. Arkáda

88. Synod Ring of Gold

04. Mischel Athos

SYNOD RING OF GOLD

Vicešampion mladých

34. Goldmane Red Alert

57. Warmtebron's Luchielke

-

94. Vazan Julia

07. Mine Truly

TRAWEL RIA

Šampion dospělých

49. Trawel April

71. Bonsay

84. Blaengwili Bonheddwr

108. Vazan Cymro Du

26. Annwyl Boy

VAZAN CYMRO DU

Vicešampion dospělých

43. Bohemian (CZ) Michelle

64. Bohemian (CZ) Ffion

83. Morava Casper

106. Vazan Don Daggo

20. Limetree Intensive Care

TRAWEL APRIL

ŠAMPION

39. Trawel Ria

71. Bonsay

84. Blaengwili Bonheddwr

108. Vazan Cymro Du

26. Annwyl Boy

 

  VAZAN CYMRO DU

Vicešampion

49. Trawel April

51. Karlen Heryet

83. Morava Casper

88. Synod Ring of Gold

20. Limetree Intensive Care

 

 SYNOD RING OF GOLD

 

 

SENIOR ŠAMPION (nejstarší koňský účastník) 2013:  72. SCHÖNBRUNN LANDGRAF (sekce B, narozen 1994).

NEJLEPŠÍ MLADÁ KLISNA Z ČESKÉHO CHOVU 2013:    39. TRAWEL RIA (A) 

NEJLEPŠÍ MLADÝ HŘEBEC Z ČESKÉHO CHOVU 2013:   34. GOLDMANE RED ALERT (A)

 

Výsledky Výkonnostních zkoušek WP&C 2013:
Jméno koně Sekce Majitel Hodnocení
Angelis Blueberry  WPBR Monika Bilinská 8,1
Taraco Bendigo Wcob Milada Macháčková 7,8
Limetree Precious WCob Kateřina Dietiová 7,5
Arvalon Honey Bee  WpC Kateřina Dietiová 6,57
Cwrthafarn Crystal Queen WCob Markéta Šedivá nezúčastnila se
Vazan Cymro Du Wcob Mahulena Richterová 8,75
Honey Bee´s Jomingo WpC Ladislav Procházka 8,4
Perrygrove Elizabeth WpC Ladislav Procházka 7,5

 

 

  
2012

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY MŠ WP&C 2012 (pdf) 

(Oprava: 102. Glantraeth The Gladiator má být Glantraeth The Dominator)


HLAVNÍ VÝSLEDKY MEZINÁRODNÍHO ŠAMPIONÁTU WELSH PONY & COB 2012 v HRADCI KRÁLOVÉ, sobota 23. 6. 2012

 

 

A

B

C

D

WPBR

CELKOVÝ (všech sekcí)

Šampion hříbat

48. Trawel New Romance

-

-

107. Mischel Welsh Fantasy

23. Liberte Charlotte

TRAWEL NEW ROMANCE

Vicešampion hříbat

51. Wildmane Radůza

-

-

-

-

MISCHEL WELSH FANTASY

Šampion mladých

42. Trawel Ria

67. Prigo’s Frisbee

86. Pretoria Calimero

102. Glantraeth The Dominator

16. Lucky Aia

TRAWEL RIA

Vicešampion mladých

41. Shore Brooks Hot Sugar

64. Feerwerder Single Landlord

89. Limetree Perfect Combination

106. MBS Red Rose

12. Karambol

GLANTRAETH THE DOMINATOR

Šampion dospělých

57. Trawel Rivalita

74. Apollon Coco Chanel

91. Pretoria Cascade

108. Rhydfendigaid Ffion

24. Liberte Carmen

PRETORIA CASCADE

Vicešampion dospělých

60. Trawel Rival

83. Moorkieker Gawain

96. Swalesmoor Tango

111. Zonneweide Rhythm'n Blues

33. Sabri

TRAWEL RIVALITA

ŠAMPION

57. Trawel Rivalita

74. Apollon Coco Chanel

91. Pretoria Cascade

108. Rhydfendigaid Ffion

24. Liberte Carmen

 

   TRAWEL RIA

Vicešampion

42. Trawel Ria

83. Moorkieker Gawain

96. Swalesmoor Tango

102. Glantraeth The Dominator

23. Liberte Charlotte

 

 PRETORIA CASCADE

 

 

SENIOR ŠAMPION (nejstarší koňský účastník) 2012:  58. MENAI ADENYDD (sekce A, narozena 1990).

NEJLEPŠÍ MLADÁ KLISNA Z ČESKÉHO CHOVU 2012:    24. LIBERTE CARMEN (WPBR) 

NEJLEPŠÍ MLADÝ HŘEBEC Z ČESKÉHO CHOVU 2012:   86. PRETORIA CALIMERO (C)


 

ČLÁNKY o Mezinárodním šampionátě WP&C

 

Článek o MŠ WP&C 2014 (Markéta Píšová, pdf)

• Článek o MŠ WP&C 2013 (Renáta Kolářová, pdf).

Článek o MŠ WP&C 2012 (Irena van Vuurenová, pdf)

• Článek o MŠ WP&C 2011 (Renáta Kolářová, s fotografiemi).

Článek o MŠ WP&C 2010 (Veronika Jiroutová, fotografie Běla Fialová).

• Článek o MŠ WP&C 2009 (Běla Fialová, s fotografiemi. Pod článkem ke stažení výsledky.)

Článek o NŠ WP&C 2008 (Irena van Vuurenová, s fotografiemi, pdf). 

 
PLASY

Plasy 2013 (Iveta Lewingerová, pdf) 

 


 

Posuzovatelé výstav ČSCHVK:

2014: Elizabeth French, Forlan & Suzanna Alexander-Ford, Torymynydd (Hradec Králové)

2013: Harold Zoet, Ysselvliedt & Thomas Hughes, Ionos (Hradec Králové)

2012: Kerry Wainwright, Skellorn & Alun Hughes, Tyssul (Hradec Králové)

2011: Wyn Jones, Nerwyn & John Llewellyn-James, Avonvalley (Pardubice)

2010: Edwin Prosser, Mintfield & Owen Jones, Nebo (Pardubice)

2009: Clare Willis-Burton, Pentrefelin (Slatiňany)

2008: Stewart Franklin, Sarum & Adam Fletcher, Karadam (tehdy Dhanak) (Slatiňany)

2007: Kathy Sheil, Dukeshill (Kladruby n. L.), Carole Moreland, Lunesdale (Pardubice - Koně v Akci)

2006: Harold Zoet, Ysselvliedt (Pardubice - Koně v Akci)

 Nejlepší mladá klisna a Nejlepší mladý hřebec z českého chovu:

Každoročně posuzovatelé na šampionátu ze tří- až čtyřletých koní narozených v českých chovech vybírají jednoho hřebce a jednu klisnu a udělují titul Nejlepší mladá klisna z českého chovu a Nejlepší mladý hřebec z českého chovu (Sponzorský dar ČSCHVK: talíř + 2500 Kč).

2014:

Pretoria Corin (D) (H-S Lord Thomas (D) x Pretoria Cadence (C)), chov. MARWIN v.o.s., Hanušovice

Pretoria Cedrik (C) (Gwenllan Ben (D) x Dollom Campanwla Cymreig (A)), chov. MARWIN v.o.s., Hanušovice

2013:

Trawel Ria (A) (Ysselvliedts Pride Of Heartsease x Trawel Romance), chov. Pavel Blažek, Kralovice

Goldmane Red Alert (A) (Gleiniant Cayenne x Trawel Romantika), chov. Lenka Dušková, Nepomuk

2012:

Liberte Carmen (WPBR) (Menai Stan Beynon (D) x Cattleya (A1/1), chov. Petra Vršecká, Kaznějov

Pretoria Calimero (C) (Gwenllan Ben (D) x Dollom Campanwla Cymreig (A)), chov. MARWIN v.o.s., Hanušovice

2011:

Pretoria Cascade (C) (Gwenllan Ben (D) x Dollom Campanwla Cymreig (A)), chov. MARWIN v.o.s., Hanušovice 

Vazan High Flyer (A) (Criccieth Dewr x Trecatty Shauna), chov. Mahulena Richterová, Olomouc

2010:

Bohemian (CZ) Ffion (B) (Moorkieker Gawain (B) x Wilgenhaar's Favorit (A)), chov. Irena van Vuuren-Matějíčková, Nechanice 

Limetree Invasion (D) (Menai Countryman x Menai I'm A Duchess), chov. HORSE-WAY s.r.o., Praha 

2009:

Pretoria Cadence (C) (Gwenllan Ben (D) x Dollom Campanwla Cymreig (A)), chov. MARWIN v.o.s., Hanušovice 

Vazan Cymro Du (D) (H-S Lord Thomas x Cloigen Crackling Candy), chov. Mahulena Richterová, Olomouc

2008:

Trawel Regina (A) (Bronllys Bugle x Menai Riva), chov. Pavel Blažek, Kralovice

Trawel Aramis (A) (Bronllys Bugle x Menai Adenydd), chov. Pavel Blažek, Kralovice

2007:

Apollon Edith Piaf (B) (Thornberry Royal Diplomat x Moorkieker Harebell), chov. SK APOLLON, Chomutov 

Chester (B) (Langaas Trinket x Moorkieker Harmony), chov. Alois Mazák, Bohdíkov

 RŮZNÉ

 

Kompletní výsledky MŠ WP&C 2012 (pdf)

• Kompletní výsledky MŠ WP&C 2011 (doc) 

Fotogalerie 2013↓

Fotogalerie Renáty Kolářové (www.horsephotos.cz), Renáta Kolářová - malý výběr z portrétů (facebook)

Fotogalerie Jezdectví (Renáta Kolářová)

Monika Morávková (rajce.net)

Tomáš Voršilka - výběr z fotografií (facebook)

Jezdecké hry a výkonnostní zkoušky Welsh Pony a Cob neděle 23. 06. 2013 (Monika Morávková)

Hradec Králové I. částHradec Králové II. část (Míla Rambousková - Bensia)

Fotogalerie 2012↓

Fotogalerie ročníku 2012 v Jezdectví

Fotografie oficiální fotografky MŠ 2012 Renáty Kolářové - Zde najdete zkrácený výběr. Pokud jste se zúčastnili šampionátu a chcete u Mgr. Kolářové objednat foto Vašeho koně, můžete jí napsat zprávu na renata_kolarova@volny.cz

Fotogalerie 2011↓

Jedna z fotogalerií ročníku 2011 (autorka Lucie Hladová, autoři fotografií manželé Bělohlavovi)

 

PLASY

Výsledky 2013 (pdf)

• 

© 2011 - Český svaz chovatelů velšských koní